במות הרמה

פיגומים ניידים

פיגומים ניידים הנפוצים ביותר עשויים אלומיניום, כאשר להם יתרונות וחסרונות שונים. על כן חשוב מאוד להכיר גם את החלופות הקיימות לפיגומים ניידים לטובת ביצוע העבודה. בנוסף לכך חשוב להבין איך לבחור מה עדיף את מבין האפשרויות השונות. פיגומים הם מבנים זמניים, פשוטים ובסיסיים, המיועדים להענקת תמיכה בעת עבודה בגובה, לבני אדם ולציוד העבודה. פיגומים נפוצים במיוחד בשימוש במבנים גבוהים, אם כי קיימים סוגים שונים של פיגומים והם בעלי תכונות ומאפיינים שונים זה מזה.

 

פיגומים ניידים – מאפיינים

פיגומים ניידים הם בעלי משקל נמוך מאוד יחסית, המעניקים מידה מסוימת של יציבות ועמידות לעובדים בגובה, בעיקר בתהליכי עבודה חיצוניים על בניינים שונים. את הפיגומים הניידים אפשר לשנע על גבי גלגלים המותקנים בבסיס הפיגום, אם כי הפיגום לא מחובר למנוע ולכן יש לדחוף אותו באופן ידני.

כדי להעביר את הפיגומים הניידים למרחקים ארוכים יחסית, יש להשתמש במשאית, או רכב נשיאה אחר. ניתן להעביר בקלות יחסית פיגומים ניידים ממקום למקום ברחבי אתר העבודה לפי צורך, משום שהם אינם מקובעים בשום צורה לבניין או לקרקע.

יחד עם זאת, תכונה ייחודית זו, שהופכת את הפיגום לנייד, גם פוגעת מאוד ברמת הבטיחות והיציבות שלו ולכן למרבה הצער אפשר לשמוע לא אחת בחדשות על נפילה של עובדים בגובה מן הפיגומים הללו, המביאה לפגיעות בגוף, ברכוש ואפילו בנפש.

קבלנים ומנהלי עבודה רבים עדיין בוחרים לעבוד עם פיגומים ניידים, למרות החיסרון הבטיחותי הבולט, שכן זהו אמצעי המאפשר חיסכון בהוצאות כספיות, נפוץ וקל יחסית לשימוש.

רוב הפיגומים הניידים מתאימים לעבודה בגובה של עד 6 מטרים, אם כי אפשר למצוא גם פיגומים ניידים גבוהים יותר ולכן פיגומים ניידים משמשים בעיקר לביצוע עבודות שיפוץ חיצוני של מבנים, כמו סיוד, טיוח וצביעה של קירות ותקרות, התקנת מזגנים וניקוי חלונות.

במות הרמה מפרקיות 4X4

כללי בטיחות לשימוש בפיגומים ניידים

 • יש להציב על גבי משטח ישר ומאוזן
 • יש לבצע קשירות אופקיות, אנכיות ואלכסוניות לכל גובה הפיגום כדי להבטיח התקנה בטיחותית
 • יש לפעול מתוך שיקול דעת כאשר יש תנאים של רוח חזקה ומזג אוויר בעייתי
 • יש לעלות באמצעות סולם או מדרגות ניידות לאחר התקנה נאותה, לפי כללי הבטיחות הנדרשים
 • יש ליצור עוגן אבטחה מני תזוזה עבור העובד הנמצא עליו
 • אסור להזיז את הפיגום ממקום למקום כאשר נמצא עליו עובד

כפי הניתן לראות, כללי הבטיחות מעידים על כך כי מדובר באמצעי בעייתי מבחינה בטיחותית, המצריך טרחה רבה כדי להבטיח עבודה יעילה ובטוחה ולכן גם גורם לעיכובים בקצב העבודה התקין.

 

סוגים שונים של פיגומים ניידים

מבין רוב הפיגומים הניידים, הנפוץ ביותר בישראל עשוי אלומיניום, בזכות חוזקו ועמידותו של החומר. למרות זאת, ברחבי העולם עוד אפשר למצוא גם פיגומים עשויים במבוק, עץ, או פיברגלס.

היתרונות העיקריים שהופכים חומרים אלה למתאימים לצורך בניית פיגומים הוא המשקל הקל, המאפשר ניוד של הפיגום בקלות יחסית ממקום למקום.

חשוב לציין כי כל סוגי הפיגומים הניידים והנייחים מצריכים הרכבה או בנייה בשטח, שכן הם נמכרים ומושכרים בצורה מחולקת לחלקים שונים.

 

במת הרמה מספריים – כל מה שפיגומים ניידים לא יכולים לעשות

במת הרמה מספריים היא במת הרמה בטיחותית, תקנית ונוחה לעבודה, המיוצרת כדי לענות על צרכים ספציפיים של עבודה בגובה.

בין היתר, היא משמשת תחליף בטיחותי, נוח, יעיל וארגונומי לפיגומים ניידים:

 

גודל המשטח

משטח ההרמה של במת הרמה מספריים הוא גדול יותר מזה של פיגום נייד ולכן אפשר לקחת ציוד גדול וכבד יותר, כמו גם לעבוד עליו יותר בנוחות ובטיחות.

 

תפעול פשוט ונוח להזזת במת ההרמה ממקום למקום

במת הרמה מספריים מגיעה עם גלגלים ומנוע משלה ולכן אפשר להסיע אותה בקלות ממקום למקום ללא מאמץ, לא צריך מישהו שידחוף את הבמה (בניגוד לפיגומים ניידים) ולכן גם אין עיכובים, המפעיל מסיע את במת ההרמה מתוך סל ההרמה של הבמה.

 

אין צורך לרדת מבמת ההרמה בזמן הנסיעה ברחבי השטח

כללי הבטיחות מתירים נסיעה עם במת הרמה גם כאשר משטח ההרמה מורם ויש עליו עובד, שכן מדובר בכלי עבודה בטיחותי מאוד.

 

אין צורך לבזבז אנרגיות ולרדת ולעלות בסולם, בבמת ההרמה הדבר אפשרי "בלחיצת כפתור"

במת הרמה מספריים לא מצריכה שימוש בסולם או מדרגות, שכן משטח ההרמה עולה ויורד בלחיצת כפתור. כך אפשר להעלות עובד ולהוריד אותו בקלות, כדי לקחת עוד ציוד, או כלי עבודה נוסף, ללא מאמץ מיותר, ללא בזבוז של זמן, ללא עיכובים.

 

במות הרמה – בטיחות מעל הכל!

ייצור של במות הרמה נעשה תחת כללים נוקשים ומחמירים של בטיחות ואיכות ולכן כלים אלה נחשבים בטיחותיים להפליא. למעשה, בניגוד לפיגומים ניידים, המופיעים בחדשות מדי פעם, כאשר עובדי בניין נופלים מהם לא עלינו, במות הרמה מספריים זוכות למוניטין כמט נקי לחלוטין מכל רבב, עם סיכויי נפילה וקריסה כמעט אפסיים יחסית לפיגומים ניידים, במות הרמה מגיעות מוכנות לעבודה ונוצרות לפי תקן בטיחות מחמיר המתחשב בכל הנדרש כדי לשמור על בטיחות העובדים בצורה מושלמת!

 

כך בוחרים במת הרמה מתאימה לסוג העבודה

בחירה של ציוד הרמה מתאים צריך להיעשות לפי פרמטרים שונים:

 • גובה דרוש להרמה עד נקודת העבודה
 • משקל נדרש להרמה
 • רמת גמישות וניידות נדרשות לסוג העבודה
 • תנאי השטח – פיגומים ניידים, כמו במות הרמה מספריים, מצריכים עבודה על שטח ישר ומפולס בלבד, אך לעיתים הצרכים הם אחרים ולשם כך יש פתרונות מתאימים, אותם תוכלו למצוא אצל המומחים של ליפטר.
 • סוג העבודה – במות הרמה שונות מתאימות לסוגים שונים של עבודות. אפשר למצוא במות הרמה מתאימות יותר לביצוע עבודות בניה ושיפוצים, לעומת במות אחרות, מתאימות לביצוע עבודות חקלאות, ניקיון, חשמל וכן הלאה.
 • רמת הדיוק הנחוצה בעת השימוש בבמה – יש במות הרמה שיכולות להביא אתכם לנקודה המדויקת של העבודה, ללא מאמץ וללא טעויות.
 • קצב העבודה הדרוש לכם – ללא ספק, עבודה עם במות הרמה מייעלת ומאיצה את קצב העבודה, אך אפשר לדייק ולחסוך אפילו יותר זמן, עם בחירה של במת הרמה מותאמת באופן מדויק לצרכים שלכם.
פיגומים ניידים
פיגומים ניידים

 

לסיכום

כפי שניתן לראות, במות הרמה מספריים יכולות להחליף בקלות את הפיגומים הניידים, תוך שהן מציעות לכם יתרונות נוספים, כמו בטיחות, ניידות, יעילות ונוחות. כל היתרונות הללו הופכים את במת הרמה מספריים לכלי עבודה יעילים ושימושיים מאוד, מתאימים לסוגים שונים של עבודות ולצרכים שונים בשטח. יחד עם זאת, כדי לבחור במת הרמה מושלמת לצרכים שלכם, כדאי להתייעץ עם מביני דבר.

התקשרו עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר לטובת השכרת במת הרמה מהמומחים של ליפטר!

שינוע של פיגומים ניידים נעשה כמובן על ידי משאיות או רכבי נשיאה, אך הזזת פיגומים ניידים לצורך שיפור מקומם במהלך הבנייה נעשית על ידי דחיפה ידנית, אך אל דאגה הם יחסית מאוד קלים.

פיגומים ניידים מתאימים לבנייה בגובה 6 מטרים, אך סוגים מיוחדים יכולים להתאים גם ליותר.

ישנם כמה סוגים של פיגומים ניידים המשתנים גם מהחומר ממנו עשויים, בישראל הסוג הכי נפוץ הוא העשוי אלומיניום אך ניתן למצוא גם סוגים שונים העשויים עץ לדוגמא.

ראשית, חשוב לעבור על כול כללי הבטיחות הן של בנייה בגובה והן המתאימות ספציפית לפיגומים ניידים. בשל העובדה שהם ניידים חשוב לעגן אותם היטב ולהציב אותם על משטח ישר ומאוזן כך שיהיו כמה שיותר יציבים למרות שהם ניידים.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?