במות הרמה

מתקני הרמה

מתקני הרמה, מכונים גם במות הרמה, הם מתקנים חיוניים לכל מי שרוצה לבצע בצורה מוצלחת, יעילה ובטוחה – עבודות בגובה מסוגים שונים. מתקנים אלה מצטיינים בהעלאה נוחה ובטוחה של עובדים לגבהים שונים, לצורך ביצוע אינספור סוגי עבודות בתחומים שונים כמו תעשייה, חקלאות, בנייה, ניקיון ועוד. אם כן – איך בוחרים במת הרמה? אילו סוגים של מתקני הרמה אפשר למצוא בשוק ואיך מתאימים אותם לסוגים שונים של עבודות?

 

איך בוחרים מתקן הרמה איכותי?

מתקן הרמה איכותי, כמו המתקנים שאפשר למצוא אצל חברת ליפטר במות הרמה, מצטיינים ביציבות גבוהה, גמישות של הזרוע, כדי להגיע למקומות שונים תוך עקיפת מכשולים, הגנה באמצעות מעקה בטיחות ועוד.

אך מעבר לכל אלה, יש לאתר חברה שמספקת מתקני הרמה מיצרן איכותי ובעל שם, אשר מקפידה על תחזוקה של מתקנים חדשים ותקינים למכירה ולצידם מתקנים להשכרה אשר מתוחזקים ברמה גבוהה, בקפדנות ובאופן מקצועי.

לאחר מכן, חשוב מאוד להתייעץ עם המומחים של אותה חברה, שיכולים להתאים את המתקן האופטימלי לסוג העבודה שאתם צריכים לבצע, בהתבסס על נתוני השטח, אופי העבודה ועוד.

במות הרמה מפרקיות 4X4

סוגים של במות הרמה

קיימים סוגים שונים של במות הרמה ומתקני הרמה. הם נבדלים זה מזה במספר קריטריונים עיקריים:

  • היצרן
  • גובה עבודה
  • משקל הרמה
  • סוג הבמה (לדוגמא: זרוע סל, מספריים וכו')
  • התאמה לשטחים פתוחים או סגורים
  • התאמה לנסיעה על שטח ישר מפולס, או על שטח לא מעובד

הבדלים אלה משפיעים באופן ישיר על אופן העבודה ועל ההתאמה של מתקני הרמה שונים לסוגי עבודה שונים. לכן, מומחים בתחום מקפידים להכיר היטב את הסוגים השונים של מתקנים אלה, כדי לדעת איזה מתקן מתאים ללקוחות המגיעים אליהם כדי לשכור, או לרכוש מתקן כזה.

 

במת הרמה חשמלית מפרקית

קיימים כמה הבדלים מהותיים בין במת הרמה חשמלית לבמת הרמה הפועלת על מנוע דיזל, כמו גם בין במה עם זרוע מפרקית לבמה עם זרוע ישרה. המאפיין הראשון שמייחד במות הרמה חשמליות נובע מן העובדה כי במות אלה פועלות באמצעות כוחם של מספר מצברים חשמליים, המספקים לה מתח חשמלי הולם. בזכות המנוע החשמלי, במה זו פועלת באופן שקט יחסית ויש לה יתרון נוסף, שבא לידי ביטוי באופן הפעלה נוח ופשוט.

 

ללא צורך בתדלוק

בנוסף, במת הרמה חשמלית אינה זקוקה לתדלוק ולכן, שלא כמו מנוע דיזל, אין צורך לעצור את העבודה ולתדלק בכל פעם שהמנוע מחסל את אספקת הדיזל שלו. יחד עם זאת, במה חשמלית זקוקה בדרך כלל לשטח ישר וקשיח לעבוד עליו, בניגוד לבמות דיזל. משמעות הדבר היא כי במות אלה מתאימות לעבודה בשטח בנוי, או בסביבה סגורה.

 

כושר ההרמה

כושר ההרמה של במות אלה מגיע עד 230 ק"ג ולכן במה כזו מתאימה לנשיאה של שני עובדים בו זמנית, לצד הציוד הדרוש וכלי עבודה. יחד עם זאת, היתרון הגדול ביותר של במה זו נשען על הזרוע המפרקית שלה, המאפשרת עקיפה של מכשולים שונים בדרך לנקודת העבודה.

 

במת הרמה מספריים חשמלית

סוג זה של במת הרמה נחשב כלי יעיל ובטוח לעבודה בגובה בחללים סגורים, או פתוחים, על גבי משטחים ישרים וקשיחים. במות אלה יכולות לשאת עובדים בצורה בטוחה, נוחה ויעילה, יחד עם כלי עבודה וציוד, כדי לבצע עבודות בגובה במקומות כמו מחסנים לוגיסטיים ואולמות תצוגה.

 

ביצוע עבודות מורכבות

במות אלה מתאימות גם לביצוע עבודות כמו תליית שלטים, התקנת מערכות תקשורת, עבודות ניקיון בגובה, עבודות שיפוץ ובנייה ועוד. במות אלה מצטיינות בהגעה מדויקת ובטוחה לכל גובה מבוקש, תוך הרמה של עובדים, חומרי גלם, ציוד וכלי עבודה, תוך שימוש במנוע חשמלי חזק.

 

עמידות, יציבות וחוזק

מבנה הבמה מספק עמידות, יציבות וחוזק ולכן גם בטיחות מקסימלית. כל המאפיינים הללו, לצד הפעלה פשוטה, קלה ומהירה, הופכים את במות ההרמה האלה נפוצות ומבוקשות מאוד.

 

חשוב להכיר

יחד עם זאת, חשוב לציין כי במת הרמה מספריים פועלת בצורה אנכית ישרה, כלומר, ההרמה מתבצעת בקו אנכי ישר ולכן אינה מסוגלת לעקוף מכשולים בגמישות, כמו זרוע הרמה מפרקית. חברת ליפטר מציעה מגוון דגמים של במות מספריים, המגיעות לגבהים שונים ומספקות מגוון אפשרויות ויכולות לצרכים שונים של עבודה בגובה.

 

במת הרמה דיזל מפרקית – מנוף סל

סוג זה של במת הרמה קרוי גם "מנוף סל" בזכות הצורה שלו ואופן הפעולה שלו.

 

זרוע מפרקית ארוכה

זרוע מפרקית ארוכה (קיימים מספר אורכים שונים) אשר בקצה סל לנשיאה בטוחה של בני אדם, מאפשרת תנועה גמישה, בטוחה ויעילה לנקודת העבודה, תוך עקיפת מכשולים ודיוק מירבי במיקום הסל ביחס לנקודת העבודה. הסל הוא מתקן ייעודי, בטיחותי ונוח לנשיאה של בני אדם, הזרוע מגיעה במגוון אורכים, סוגים ומידות וניתן למצוא במות כאלה במידות שונות, המאפשרות לעבוד בגובה לא רב, לעומת במות המאפשרות עבודה בגבהים מרשימים.

 

מנופי הסל של חברת ליפטר

מנופי הסל של חברת ליפטר מצטיינים ברמה גבוהה של יציבות, כושר העמסה, ניווט ותמרון, מסוגלות לנוע גם בשטח שאינו מפולס וקשיח ולכן מתאימות גם לעבודות בשטחים חקלאיים וסביבה פתוחה. מנופי סל מתאימים לסוגים שונים של עבודות, כמו למשל בנייה ושיפוצים, גינון וגיזום, הנחת תשתיות בגובה ועוד.

הזרוע המתקפלת (המפרקית) של המנוף מאפשרת כושר תמרון גבוה ויכולת התאמה לגבהים שונים, כדי להגיע לכל יעד רצוי. מנופים אלה מאפשרים עבודה יעילה, חסכונית, בטוחה ונוחה, מאפשרים ניצול אופטימלי של זמנים ומשאבים, אך מצריכים מקום חניה ייעודי, אשר כדאי לדאוג לו מראש.

במת מספריים חשמלית לעבודות פנים
מתקני הרמה
מתקני הרמה

 

מתקני הרמה – סיכום

ניתן למצוא שלל סוגים של מתקני הרמה או במות הרמה, אבל חשוב להתאים אותם לצרכים הספציפיים של העבודה, כמו גם לתנאי השטח, לתקציב, לזמני העבודה הדרושים ועוד. לצורך כך, המומחים של חברת ליפטר מציעים שירות ייעוץ מקצועי, אשר מיועד לסייע לכם לאתר את הבמה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

את הבמות של ליפטר אפשר לשכור או לרכוש, בידיעה שמדובר על מוצרים איכותיים מהשורה הראשונה, מתוחזקים היטב ומתאימים לכל סוגי העבודות בגובה.

במעמד השטח, יש לסלק מאזור השינוע כל אובייקט שעלול להפריע או להוות מכשול לעבודה עם הבמה. יש לוודא עוד על הקרקע את תקינות הבמה המלאה ואת הימצאותם של כל האלמנטים הנדרשים לבטיחות במהלך עבודת הגובה. כמו כן, יש לוודא כי מפעיל הבמה (לעתים קרובות בעל המקצוע עצמו), הוסמך לעבודת גובה ובעל היתר תקף ממשרד העבודה.

אם מדובר במפעיל מנוסה לאותו סוג מתקן הרמה, סביר להניח שיוכל להתגבר על תקלות פשוטות בקלות ובמהירות. אך כאשר מדובר במתקן מושכר או חדש שלמפעיל אין די ידע טכני לגביו, ניתן להשתמש בשירותי האחריות מצד החברה. אנו בליפטר מעמידים לרשותכם מעבדת תיקונים ניידת ומערך תמיכה מרחוק שיסייעו לכם בכל בעיה ללא צורך בהמתנה או עיכובים.

על מה עברנו עד עכשיו?

ליפטר במות הרמה בפייסבוק | ליפטר במות הרמה בגוגל | 077-8035355

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?