במות הרמה

מתקני הרמה לגובה

מתקני הרמה לגובה הוא שם כולל למגוון רחב מאוד של מתקנים, מכשירים ועזרים טכנולוגיים מתוחכמים, אשר תפקידם לסייע לעובדים בגובה להגיע לנקודת העבודה הנחוצה באופן בטיחותי, נוח ויעיל, לבצע שם את העבודה על הצד הטוב ביותר, בעזרת ציוד, חומרים וכלים ולשוב לקרקע בבטחה בתום העבודה.

כאמור, קיים מגוון גדול של מתקני הרמה, המשרתים מגוון רחב של ענפים שונים במשק. חברת ליפטר מספקת מתקני הרמה איכותיים, להשכרה ולמכירה, עבור מגוון שימושים, ברמת תחזוקה גבוהה, ממיטב היצרנים בעולם.

 

חיוניות מתקני הרמה

מתקני הרמה הפכו לפרטי ציוד חיוניים בענפים שונים במשק. הם מאפשרים העלאה והורדה של עובדים, ציוד, סחורות,, כלי עבודה וחומרים, למגוון של גבהים. הם מאפשרים עלייה בטוחה לגובה רב, לצורך ביצוע עבודות מקצועיות, מורכבות, אשר לפני קיומן של במות הרמה היו נעשות באופן ידני, בעזרת פיגומים.

את הפיגומים צריך היה לבנות, בעזרת כוח אדם רב, להזיז ממקום למקום על ידי פירוק והרכבה מחדש. כל זה היה מצריך כוח אדם והוצאות כספיות רבות, כמו גם עיכוב רב בזמני העבודה.

במות הרמה מפרקיות 4X4

נכון להיום

כיום, כאמור, עם במות ההרמה, אפשר לבצע את אותן עבודות במהירות, תוך העלאה והורדה של העובדים והציוד במהירות ויעילות, ללא צורך בפירוק של המתקנים. המתקנים הללו גם יכולים לנוע ממקום למקום, במקרים מסוימים, אך ללא הורדה של העובד, שכן מדובר על תהליך שינוע בטוח ויציב מאוד.

כך נחסך זמן עבודה יקר ואף כוח אדם רב, אשר אותו ניתן להפנות לאפיקים חיוניים יותר.

 

מגוון רחב של מתקני הרמה

כאמור, קיים מגוון רחב מאוד של מתקני הרמה:

  • במות מספריים
  • מנופי סל
  • במות עם זרוע מפרקית
  • במות זרוע טלסקופית
  • במות חשמליות
  • במות מנוע דיזל ועוד.

המגוון הרחב מאפשר למומחים בתחום להתאים בצורה אופטימלית את סוג הבמה לסוג העבודה ולצרכים של הלקוח, המבקש לקנות או לשכור את הבמה. מלבד החלוקה לפי סוגים של במות, ניתן לחלק את הבמות גם לפי סוג המנוע – חשמלי, או דיזל, לפי גובה הרמה מקסימלי, לפי משקלי העמסה, יכולת נסיעה על משטחים ישרים וקשיחים, או משטחי אדמה, סלעים ועוד.

 

סוגים שונים ושימושים שונים למתקני הרמה

המגוון הרחב של מתקני הרמה הקיימים בשוק מאפשר למומחים של ליפטר להתאים את סוג המתקן לצרכים אותם מציג הלקוח. כך למשל, יש מתקני הרמה מתאימים במיוחד לעבודות גינון וחקלאות, בזכות גמישות של הזרוע, בזכות יכולת נסיעה על קרקע טבעית, או קרקע לא סלולה, רמת יציבות גבוהה ועוד.

מתקנים אחרים מתאימים בעיקר לעבודה במקומות סגורים, כמו מחסנים לוגיסטיים, מחסני תצוגה, מפעלי תעשייה ועוד – בזכות היכולת שלהם להעלות ביציבות רבה משקלים גדולים, בגלל יכולת הנסיעה שלהם, המותאמת למשטחים סלולים, או מרוצפים, ישרים וקשיחים, לעיתים בזכות מנוע חשמלי שקט ונוח להפעלה וכן הלאה.

 

מתקני הרמה עם זרוע מפרקית

מתקני הרמה עם זרוע מפרקית למשל, מאפשרים לעובדים בגובה להתגבר על מכשולים שונים בדרך לנקודת העבודה, עמו כצים, מרפסות, סלעים וכל אלמנט אחר, העומד בין גוף הבמה לבין נקודת העבודה, אליה יש להביא את העובדים, בלי לסכן אותם. במות אלה מאפשרות הגעה נוחה, מהירה, בטוחה ויעילה, תוך עקיפת מכשולים, בעזרת זרוע טכנולוגית מתקדמת וגמישה.

 

זרוע טלסקופית מתכווצת ומתארכת

מתקנים אחרים, מצוידים בזרוע טלסקופית, מאפשרים העלאה והורדה מהירה ונוחה של קצה הזרוע, אליו מחובר סל הרמה, בתוכו נמצאים העובדים. זרוע טלסקופית מתכווצת ומתארכת בהתאם לצורך, בצורה חלקה, נוחה ויציבה.

מתקני הרמה לגובה
מתקני הרמה לגובה

 

סוגים בולטים של מתקני הרמה

הסוגים הבולטים והנפוצים ביותר של במות הרמה, או מתקני הרמה הם:

 

במת הרמה מספריים

במת הרמה ותיקה ונפוצה, המורכבת ממשטח הרמה שטוח, העומד על תומכות בצורת איקס. התומכות מאפשרות עלייה וירידה בצורה אנכית, ישרה ויציבה. במה זו מתאימה בעיקר לעבודה בתוך מבנים סגורים, או בשטח מפולס וקשיח.

 

במת הרמה מפרקית מנוע דיזל 4 על 4

מאופיינת ברמה גבוהה של גמישות, מגיעה לגבהים שונים – בהתאם לצורך. מאפשרת עקיפה אלגנטית ונוחה של מכשולים ולכן מתאימה למקומות בהם הגישה בעייתית לנקודת העבודה בגובה. לרוב, מי שמפעיל במת זרוע מפרקית הוא העובד שנמצא בגובה. כך נשמרת היציבות והשליטה של העובד היא מלאה.

המנוע המתוחכם מאפשר תנועה נוחה, יציבה ובטוחה על קרקע בעייתית, אשר אינה ישרה ואינה קשיחה, כמו על אדמה חקלאית, אתר בנייה ועוד.

 

במת הרמה מפרקית חשמלית

גם כאן מדובר על במה עם זרוע מפרקית, המצטיינת במיוחד בגמישות רבה בדרך לנקודת העבודה.

מנוע חשמלי מאפשר לה לפעול בצורה שקטה יותר, ללא הרעש המאפיין את מנועי הדיזל ובכך מתאימה יותר לעבודות במקומות סגורים, אך במקביל, המתקן אינו מאפשר תנועה על כל סוג של קרקע, אלא רק על שטח יציב, ישר וקשיח, כמו כביש, מדרכה, או כל סוג אחר של ריצוף יציב ואחיד.

 

בחירה נכונה של מתקני הרמה לגובה

המגוון הרחב של מתקני הרמה אולי מאפשר לכם למצוא מתקן מתאים לכל סוג של עבודה, לכל סוג של שטח, לכל רמת משקל, לכל גובה דרוש ולכל צורך, אבל הוא גם מקשה על הבחירה. בעלי מקצוע רבים, המגיעים כדי לבחור במת הרמה מתאימה לעבודה בגובה, להשכרה או למכירה, מתקשים לבחור בעצמם את הבמה המתאימה ביותר לצרכים שלהם.

משום כך, נעזרים במספר פרמטרים חיוניים, אשר מאפיינים את סוג העבודה ומאפשרים להתאים את הבמה בעלת המאפיינים המתאימים ביותר:

 

משקל העמסה

משקל העמסה של במות הרמה שונות יכול לנוע בין 200 ק"ג ועד חצי טון ואף יותר. חשוב מאוד לבחור במת הרמה שיש לה כושר העמסה מתאים לצרכים שלכם: האם אתם צריכים להעלות לגובה שני עובדים, או יותר? האם יש איתם ציוד כבד? חומרים? כלים?

יחד עם זאת, באותה נשימה יש לבדוק גם את הפרמטרים האחרים.

 

גובה עבודה מבוקש

ניתן למצוא מתקני הרמה שיכולים להגיע כמעט לכל גובה נחוץ. למרות זאת, במות הרמה סטנדרטיות מגיעות לגבה עבודה של בין 12 – 20 מטר. את יכולת ההרמה של הבמה יש לחשב לצד משקל העמסה רצוי, שכן לעיתים, ככל שהבמה מגיעה לגובה רב יותר, כך היא יכולה להרים משקל נמוך יותר.

לצד שני שיקולים חשובים אלה, יש עוד כמה.

 

גודל הבמה

אורך הזרוע הוא אינדיקציה חשובה לרמת ההתאמה של הבמה לסוג העבודה, אך גם גודל הבמה עצמה, או גוף הבמה, ,או הבמה במצב מנוחה.

חשוב להבין מהו גודל הבמה המדויק, כדי להבין אם הבמה מתאימה לעמידה בשטח העבודה, שכן יש מקומות צרים מאוד, אליהם במה גדולה לא תצליח להיכנס. בנוסף, אחסון הבמה מחוץ לשעות העבודה גם הוא שיקול תלוי בגודל הבמה.

 

התאמה לנסיעה על סוגי שטח שונים

יש במות הרמה שניתן לעבוד איתן רק על משטח ישר וחלק, כמו בתוך מבנה למשל, או ברחוב.

מנגד, יש במות הרמה המשמשות בתחומים כמו חקלאות, בניה, שיפוצים ועוד, שצריכות להיות מסוגלות לעמוד ביציבות ולנוע בבטחה גם על שטח שאינו סלול, או מרוצף. משום כך, אפשר למצוא במות הרמה 4X4 לצד במות הרמה מוגבלות בתנועה למהירות נמוכה ושטחים ישרים בלבד.

 

סיכום

לסיכום, מגוון עצום של מתקני הרמה לגובה עומד לרשותכם, לכל צורך ולכל סוג של עבודה. יחד עם זאת, חשוב להתייעץ עם המומחים של ליפטר, כדי לבצע בחירה מקצועית וחכמה, על בסיס הנתוני של הבמה לצד הצרכים שלכם בעבודה.

התקשרו עוד היום לקבלת ייעוץ והצעה מהצוות המקצועי של ליפטר!

ישנו מגוון רחב של מתקני הרמה כך שכל אחד יכול לבחור את הסוג שמתאים לו ביותר מבחינת סוג ואופי העבודה, בין היתר ניתן למצוא במות מספריים, במות חשמליות, במות עם זרוע מפרקית, במות זרוע טלסקופית ועוד…

ראשית, חשוב להבין את אופיה המדויק של העבודה שהולכת להתבצע, כמה משקל נרצה שהמתקן ישא, לאיזה גובה עליו להתנשא והאם יש צורך במתקן נייד או שאפשר להסתפק במתקן נייח.

על מה עברנו עד עכשיו?

ליפטר במות הרמה בפייסבוק | ליפטר במות הרמה בגוגל | 077-8035355

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?