במות הרמה

הדרכות בטיחות לעובדים עם במות הרמה

במות הרמה הן פתרון נהדר עבור מגוון רחב מאוד של עבודות בגובה, בעיקר מאחר ומדובר בפתרון בטיחותי ויעיל. אמנם, למרות שמדובר באחד הפתרונות הבטיחותיים ביותר שקיימים היום אין זה אומר כי אין צורך לשמור על דגשי בטיחות חשובים. אז מהם הדגשים החשובים האלו, וכיצד נראית הדרכת בטיחות לעובדים עם במות הרמה? בכתבה זו נסביר לכם.

לפני הכל יתרונות של במות הרמה

הנה כמה יתרונות מרכזיים של עבודות בגובה באמצעות במות הרמה איכותיות:

יעילות אחד היתרונות המובהקים והמשמעותיים ביותר של במות הרמה הוא כמובן מידת היעילות יוצאת הדופן שלהם. עבודה בגובה שנערכת באמצעות במות הרמה היא הרבה יותר יעילה, והיא חוסכת למנהל הפרויקט משאבים רבים, הן מבחינת כוח אדם זמין והן מבחינת זמן ביצוע כל עבודה. במות הרמה מגיעות מנקודה לנקודה בזריזות וביעילות רבה, ולעיתים לא ידרשו יותר משני עובדים עבור ביצוע המשימה.

נוחות היעילות של במות הרמה הופכת אותן לאפשרות מאוד נוחה, הן עבור מנהלי העבודה והן עבור הפועלים שמשתמשים בהן.

גישה למקומות גבוהים במות הרמה מאפשרות לנו במהלך פרויקטים שונים של עבודות בגובה לגשת לנקודות שלא תמיד נוכל להגיע אליהן באמצעות הפתרונות המסורתיים כמו סולמות ופיגומים. מדובר ביתרון משמעותי במיוחד עבור עבודות כמו ניקוי ותחזוקה של מקומות גבוהים, תיקון ושיפוץ גגות, ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה, התקנת גופי תאורה במקום עם תקרה מאוד גבוהה וכדומה.

למה חשוב כלכך לשמור על בטיחות בעת ביצוע עבודות בגובה?

שמואל, קבלן בנייה מוכר היטב מחדרה שהוא גם אחד הלקוחות הוותיקים ביותר שלנו אמר לנו בתחילת העבודה המשותפת כי הדבר הכי חשוב לו בכל פרויקט הוא כמובן הבטיחות של העובדים שלו. ובכן, חשוב לנו להוסיף לא רק שחשוב מאוד לקחת בחשבון את הבריאות של כל העובדים מכיוון שהם משקיעים את זמנם, אלא גם תאונות ופציעות עלולות לגרור תסבוכות כמו תביעות פיצויים ומחסור בכוח אדם סיטואציות שנרצה להימנע מהן מראש. לכן חשוב מאוד להקפיד על כל תקנות הבטיחות הרלוונטיות, מעבר לכך שמדובר בחובה חוקית לכל דבר ועניין.

הדרכה והסמכה

אזריאל, קבלן שיפוצים מהרצליה שנעזר לא אחת ולא פעמיים בבמות ההרמה שלנו שוחח איתנו לאחרונה וביקש ריענון קטן בנוגע לתקנות הבטיחות הרלוונטיות לצד ההזמנה שלו. בדיוק כפי שהסברנו לאזריאל, חשוב לנו לציין כי לפני הכל, כל עובד בגובה שעומד להשתמש בבמות הרמה מכל סוג אמור לעבור הדרכה והסמכה מקיפה. כמובן שההדרכה אמורה להיות מטעם מדריך עם הסמכה רשמית, והנושאים העיקריים שלומדים בה כוללים בעיקר תפעול נכון ובטיחותי של במת הרמה, תנאי עבודה נכונים, נהלים חשובים, אמצעי מיגון והדרכים להשתמש בהם ועוד. כל עובד, ללא יוצא מן הכלל אמור לעבור בהצלחה את בחינת ההדרכה הראשונית העוסקת בנושאים אלו.

למידע נוסף אודות הוראות בטיחות במת הרמה – חוק, רישיון והסמכה, לחצו כאן >>>

הציוד הדרוש

הציוד הדרוש משחק פה תפקיד חשוב לא פחות שכן, אי אפשר לשמור על רמת בטיחות מקסימלית בזמן עבודה בגובה ללא ציוד מיגון מתאים. כל עובד אמור להצטייד בקסדה, משקפי מגן, רתמת בטיחות עבור במת ההרמה וכדומה.

תנאי מזג אוויר

על אף שאנחנו לא שולטים על מזג האוויר, גם הוא פרמטר חשוב לא פחות בנוגע לתקנות הבטיחות הרלוונטיות עבור עבודות בגובה, ובפרט עבור עבודה עם במות הרמה. חל איסור מוחלט לבצע עבודות כאלו כאשר תנאי מזג האוויר לא מאפשרים זאת. במילים אחרות תמיד נעדיף להימנע מעבודות המתבצעות תחת תנאי מזג אוויר כמו שרב כבד מאוד או לסירוגין, מבול או סערה. לא רק שעבודה תחת תנאים אלו אינה נוחה בכלל ואינה פרודוקטיבית, היא גם מעמידה את העובדים בסכנת חיים.

פיקוח, תפעול ומה שביניהם

בכל פרויקט שבו נעזרים בבמות הרמה אמור להיות אדם שתפקידו הבלעדי הוא לדאוג לפקח על במת ההרמה, וכן גם על כך שכל העובדים שומרים על תקנות הבטיחות הרלוונטיות ומתנהלים בצורה אחראית. חשוב להדגיש כי האדם שמפקח על במת ההרמה ומתפעל אותה אמור להיות בעל הסמכה רלוונטית לכך. כמו כן, ראוי לציין כי חל איסור מוחלט לחרוג מהעומס המקסימלי אשר רשום על גבי במת ההרמה.

תנאי השטח

הקפדה על תנאי שטח הולמים היא כמובן דבר חשוב לא פחות. חשוב מאוד לוודא כי תנאי השטח בסביבת העבודה מתאימים לעבודה עם במות הרמה ומעבר לכך מתאימים לסוג הבמה הספציפי איתו אתם עובדים. כך לדוגמא, זרוע מפרקית, ובייחוד זרוע מפרקית עם מנוע דיזל בדרךכלל תהיה הבחירה האידיאלית עבור עבודה תחת תנאי שטח מאתגרים, כמו למשל קרקע המכילה המון בורות וחפירות. ככלל נעדיף להימנע מעבודה תחת תנאי שטח מאתגרים שרק יכולים לסכן אותנו, אך במידה ואין מנוס מכך כמובן שנבחר במת הרמה בהתאם.

הדרכות בטיחות לעובדים עם במות הרמה
הדרכות בטיחות לעובדים עם במות הרמה

 

כמה מילים לסיכום

במות הרמה הן פתרון נהדר עבור מגוון רחב מאוד של עבודות בגובה, החל מתחזוקה ושיפוץ של מבנים גבוהים ועד לעבודות כלליות כמו ניקיון או או שימוש בבמות הרמה לצביעת חלל פנים בגובה. מדובר בפתרון יעיל, מהיר והכי חשוב בטיחותי. אמנם, בכל זאת מדובר בעבודה בגובה, שיכולה להיות מסוכנת, ולכן חשוב מאוד לשמור על כל תקנות הבטיחות הרלוונטיות, ואילו בתור חברת במות ההרמה המובילה בארץ נושא זה חשוב לנו כפליים ב"ליפטר במות הרמה". אם גם אתם רוצים לשדרג את העבודות בגובה שלכם צרו קשר בהקדם עבור שיחת אפיון.

על מה עברנו עד עכשיו?

ליפטר במות הרמה בפייסבוק | ליפטר במות הרמה בגוגל | 077-8035355

מאמרים נוספים בנושא

במות הרמה בעין המפרץ

לא מעט פרויקטים המתרחשים באזור עכו ועין המפרץ דורשים מאיתנו גם לבצע עבודות בגובה, ואילו עבור עבודות בגובה אין ספק כי במות הרמה יהיו הפתרון

במות הרמה במגידו

בתור חברת במות ההרמה המובילה והמנוסה בישראל, אצלנו בליפטר אנחנו מספקים במות הרמה עבור מגוון רחב מאוד של אנשי מקצוע מכל רחבי הארץ, וכך גם

כיצד עושים טיפול תקופתי לבמות הרמה?

חברת ליפטר מספקת פתרונות לעבודה בגובה באמצעות במות הרמה בצפון ומרכז הארץ תוך כדי מתן שירות מקצועי, יחס אישי, זמני אספקה מיידים והחשוב מכל אספקה של

במות הרמה בני ברק

בני ברק היא אחת הערים הצפופות ביותר בישראל, אך נראה כי המגמה לא משתנה, אלא להיפך – מדי שנה עשרות פרויקטים חדשים נבנים בעיר המתחדשת

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?