במות הרמה

פיגומי אלומיניום

פיגומי אלומיניום נחשבים לסוג הפיגומים השכיח ביותר – קל ומהיר להתקנה וגם בטיחותי לעבודה. הפיגומים בכלליות נמנים על כלי העזר המרכזיים ביותר בתהליכי הבנייה ולהם תכונות רבות שמקלות על העבודה, חלקן חוסכות זמן וכסף. אז מהם היתרונות המרכזיים של פיגומים עשויים מאלומיניום? מתי מומלץ להשתמש בהם וכיצד הם באים לידי ביטוי במהלך העבודה עצמה?

 

מהם פיגומים?

פיגום הוא כלוב מתכת העשוי מקורות אנכיים, אופקיים ואלכסוניים שנמתחים לגובה. זהו מבנה לא קבוע (מבנה זמני) שנועד לספק תמיכה מתאימה לכל גורם מקצועי שמבצע בנייה או שיפוץ של מבנה ושאמור להיתלות או להישען על אותו המבנה.

על גבי הפיגום קיים משטח עבודה שניתן לעמוד עליו ולשים עליו ציוד, עניין המאפשר לבצע עבודות שונות בגובה בצורה נוחה, מבלי להגיע לקרקע ולעלות בחזרה בפעימות רבות. הפיגום נחשב לאמצעי שימושי ומקובל בענף הבנייה – קבלנים ואנשי מקצוע רבים נוהגים לשכור פיגומים לטובת פרויקטי בנייה שונים ובמסגרתם להבטיח את היעילות במהלך העבודה, כמו גם את בטיחותם של כלל העובדים באתר.

מנעד הפיגומים בשוק רחב למדי ומתקבל בגדלים וגבהים שונים. בין הדגמים הנפוצים ניתן למצוא: פיגומים תלויים, פיגומים חיצוניים, פיגומים ניידים וכן פיגומי אלומיניום הנחשבים קלים, בטיחותיים ומהירים להרכבה. סוגיית הבטיחות כאן נחשבת לאיכותית מאוד, הודות לאלומיניום הנחשב לחומר גלם חזק, עמיד בפגעי מזג האוויר ומהווה מענה מוצלח לכל קבלן ולכל אתר בנייה.

כל היתרונות של פיגומי אלומיניום

פיגומי אלומיניום מספקים פתרון אידיאלי ביחס לפיגומים אחרים, תוך שהם מתאימים את עצמם לכל דרישת בנייה עדכנית בת ימינו. זמני האספקה של הפיגומים מהיר למדי, הם קלי משקל ובעלי עיצוב המאפשר הרכבה ופירוק מהירים, שיתאימו למגוון רחב של שימושים.

למרות יתרונותיו המופלאים, האלומיניום נחשב גם לחומר יחסית זול, מה שמאפשר להשתמש בפיגומים חזקים ואפקטיביים מבלי להיקלע להוצאות כבדות. חברת ליפטר בע"מ מציעה פיגומים מאלומיניום להשכרה המספקים מבנה לתמיכה או גשר תוך עמידה מלאה בכל התקנים. אנו נגיע לאתר הבנייה כדי להרכיב ולהתקין עבורכם את הפיגום ונשמח לסייע ולייעץ גם בכל הנוגע לביקורת בטיחות ולבנייה מיטבית של מערך הפיגומים.

 

סוגים אפשריים של פיגומים

מלבד לפיגומי האלומיניום, קיימים סוגי פיגומים נוספים בעלי יתרונות וחסרונות כלפי תהליך העבודה:

 

פיגום חמורי

מתקבל על ידי סמוכות חמורים העשויים עץ או מתכת, כשביניהם קיים משטח עבודה. זהו פיגום קטן במשקל נמוך, שניתן להעביר ממקום למקום בתוך אתר העבודה, אך שיציבותו מופחתת ביחס לפיגומים מסוגים אחרים. הגריעה מהיציבות מתרחשת הן בשל חיבורים ספציפיים והן בשל רצפה של 2 מטרים מהקרקע לכל היותר.

 

פיגום מגדל

זוהי יחידה נפרדת ועצמאית של הפיגום, כלומר כזו שלא מחוברת למבנה. יחידה זו תוכל להיות קבועה או ניידת, תלוי בצורך להעבירה ממקום למקום בתוך האתר, על ידי גלגלי המבנה. פיגומים אלה מחייבים התקנה מעל משטח ישר ומאוזן, מוגן מפני רוחות. את הסולמות מתקינים מבפנים, כדי למנוע ערעור ביציבות במהלך השימוש. בפיגום העצמאי נהוג לחבר גם משטח ממוכן להעלאה והורדת עובדים וציוד.

 

פיגום זקפים

פיגומים אלה מורכבים משני טורי זקפים העשויים עץ או מתכת ועליהם ניצבים משטחי העבודה. תקנות הבטיחות קובעות כי פיגומים אלה לא ניתנים להצבה על יד מקורות מים או בקרקע שאינה מיושרת ומהודקת. בנוסף, קיימות הנחיות מדויקות בנוגע לאופן הצבת הזקפים, רצפת הפיגום, אזני הפיגום, המידות של סמוכות הרוחב ועוד. את הפיגום מעגנים למבנה עצמו וחיבוריו מבוצעים במידות אורך וגובה מדויקות, על פי שיטת חיבור מקובלת.

 

פיגום שלוח

זהו משטח שמעוגן בצורה חזקה למבנה עצמו, כך שהוא בולט ממנו החוצה. פיגומים אלה מתאימים מאוד לקליטת ציוד עבודה שהורד למקום עם עגורן ומשמש את העובדים במפלס שבו הפיגום הותקן. בפיגום שלוח ניתן לעבוד תוך כדי עמידה על הפיגום עצמו, כמובן בהתאם לתקנות הבטיחות, לפיהן יש להניח משקולות מעל משטח העבודה, לחברו על ידי ברגים ולהסתמך אך ורק על חלקי המבנה היציבים. בנוסף, יש לבנות גדר היקפית סביבו.

 

פיגום ממוכן

פיגומים אלה נעים אנכית מעלה ומטה על ידי מנגנון הרמה. פיגומים אלה יכולים להיות נייחים או עצמאיים, בהתאם לצרכי העבודה. כאן הדרישות הבטיחותיות מצריכות אישורי שימוש, רישום של הדגם בפנקס דגמי הפיגומים המאושרים לשימוש בישראל, בדיקת בודק מוסמך ועוד.

 

פיגום זיזי

פיגום זה מונח מעל זיזים שמתחברים לגוף המבנה, על ידי ברגי עגינה. בסיום השימוש, מסירים את הזיז וחותכים את הבורג ומכסים את החור שנוצר ממנו בטיח. השימוש בפיגומים אלה מתאים בעיקר למבנים תעשייתיים. הם עשויים מתכת, נחשבים לחזקים ודורשים עיגון לחלק היציב של המבנה עם עומס מקסימלי של 100 ק"ג לכל 1 מ"ר.

 

פיגום תלוי

הפיגום התלוי מתחבר למבנה מחלקו העליון, מה שיתאים לעבודות מעטפת למבנה בעיקר. פיגומים אלה יכולים לאפשר ציפוי קירות, עבודות טיח או עבודות כלפי קרקע בשיפוע. אפשרות נוספת היא לפיגום ממוכן, בו ניתן לשנות את הגובה בעת הצורך על ידי מתקן הרמה עם כננת. פיגומים אלה מתאימים לבנייה ושיפוצים בקומות הגבוהות וכלפי קירות ישרים בלבד.

 

יתרונות הבחירה בפיגומי אלומיניום

האלומיניום כשלעצמו נהנה מתכונות רבות שהופכות אותו לחומר מתאים עבור מרבית סוגי הפיגומים שפורטו כאן:

 • איננו מחליד
 • זול בהשוואה לחומרים אחרים
 • מוליך חום
 • בעל משקל קל
 • נוח ופשוט לתחזוקה ולניקיון

יתרונות אלה מאפשרים התקנת פיגומי אלומיניום שנהנים ממספר פונקציות נדרשות לתהליכי הבנייה:

 • עמידות בפני נזקי הסביבה – גשמים, או קרינת השמש עלולים לגרום לחלודה על הברזל ובכך לגרום לכך שיהיה חלש יותר, לטווח הרחוק הוא יהיה לא בטיחותי. העמידות של האלומיניום הופכת את הפיגום לעמיד בפני פגיעות הסביבה, כלומר פגיעות הסביבה לא יגרמו לחלודה של המתכת או לנזק ולכן עדיף לבחור בו.
 • עמידות לאורך זמן – אלומיניום היא מתכת חזקה ולכן לאורך השנים היא תחזיק מעמד ועדיין תשאיר את הפיגום בטיחותי ומוכן לעבודה. יתרון זה יכול לחסוך כסף רב בהחזקת הפיגום או בהחלפתו.
 • יכולת שינוי גבוהה – ניתן לשנות את מבנה הפיגום העשוי מאלומיניום כך שהוא יתאים למשימות רבות. פיגומי אלומיניום מגיעים עד 6 מטרים אך ניתן להשתמש בהם גם עבור גבהים נמוכים יותר.
 • משקל קל- מאחר ופיגום הוא מבנה זמני העומד לעזרת הבנייה, יש צורך להעביר אותו ממקום למקום בכל זמן נתון. משקלם הקל של פיגומי אלומיניום מהווים יתרון עצום ובכך עוזרים לשנע את הפיגומים ממקום למקום ביעילות, בזמן קצר יותר, הזדקקות לפחות כוח אדם וחיסכון בכסף. בנוסף, הסיכוי להיפגע קשות בעקבות פגיעה מפיגומי האלומיניום נמוכה יותר הודות למשקל הקל.
  פיגומי אלומיניום
  פיגומי אלומיניום

   

בטיחות מעל הכול

ניתן לראות כי התכונות הרבות של הפיגומים העשויים מאלומיניום מהוות בסיס איתן לבטיחות הרבה של הפיגומים. בחירת הפיגום הנכון תבטיח עבודה מקסימלית, יעילה, זריזה, חסכונית ובטוחה.

אנו מזמינים אתכם לבדוק את כל אפשרויות הרכישה וההשכרה של פיגומי אלומיניום אצלנו בחברת ליפטר. אנו מתמחים בפתרונות מקצועיים ואיכותיים לעבודות גובה מגוונות ונשמח לייעץ, לכוון ולפתור בעיות בנוגע לבחירת הפיגום המתאים ביותר ומאפייניו. צרו איתנו קשר כבר עכשיו!

פיגומי אלומיניום הם פיגומים העשויים אלומיניום, מעין כלוב אלומיניום אשר נמתח לגובה. ניתן לעמוד על הפיגומים ובכך להגיע לגובה גבוה לצורך בנייה וביצוע עבודות מיוחדות בגובה.

ישנם פיגומי מגדל אשר לא מחוברים למבנה ולכן ניתן לקבע אותם למבנה או לנייד אותם ממקום אחד לאחר, כמו כן ישנם פיגומי זקפים שעליהם ניצבים משטחי העבודה, נוסף לכך יש עוד הרבה סוגים של פיגומים כך שתמצאו מה שמתאים לכם.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?