מתקני הרמה לטכנאי מיזוג אוויר

מתקני הרמה לטכנאי מיזוג אוויר הם פתרון שמקצץ פי שניים זמן ומאמץ בשלב ההתקנה של המזגן, הודות לפעולת הרמה אוטומטית, שתביא את המזגן עד למיקום הדרוש בכל קיר פנימי וחיצוני. 

להרים מזגנים לגובה? כן, בטח

כל טכנאי מיזוג אוויר יודע שהתקנת מזגן חדש היא עניין שדורש מיומנות, ניסיון, הסמכות מתאימות וגם לא מעט שרירים, שהרי מישהו צריך בסופו של דבר להרים מוצר כבד וגדול לגובה. אם בעבר נהגו להציב את המאייד עצמו על רצפת החדר ולתלות רק את המעבה החיצוני, כיום רובם המוחלט של המזגנים הוא עילי והדבר אומר שישנה לא מעט עבודת גובה שנדרשת כעת מהטכנאי.

יתרה מכך, גם כאשר טכנאי המזגנים מגיע לפירוק המזגן, הוא יצטרך דרך טובה ואיכותית לפרק ולהוריד אותו למטה, מבלי שיפול ויגרום לנזקים. גם תיקונים שונים מצריכים לא פעם התקנה של תושבת או עבודת גבס איכותית וללא פשרות על הגימור והאסתטיקה הסופיים שהלקוח מצפה להם.

לכן הדרך הטובה ביותר לפעול ולהתנהל תהיה באמצעות מתקן למזגנים, שלמעשה מרים את המזגן עד לגובה הדרוש בקלות ובמהירות ומעניק לו את התמיכה הנדרשת כדי להשלים בזמן זה את פעולת ההתקנה.

 

יתרונות מתקני הרמה לטכנאי מיזוג אוויר

למתקן ההרמה לטכנאי מיזוג אוויר יש שפע יתרונות:

אין צורך באיש מקצוע נוסף

אם בעבר הלא רחוק נדרש מתקין המזגנים לגייס שותף או טכנאי נוסף שיסייע לו להרים את המזגן לגובה, הרי שמתקן ההרמה פוטר אותו מהצורך לעשות זאת והוא יוכל לפעול לבדו, מבלי לשלם חלק משכר ההתקנה למתקין נוסף.

בטיחות מוגברת

מתקני ההרמה נחשבים כיום לכלי עזר ארגונומי שמונע הרמת כפיים של חפצים בעלי משקל משמעותי ומאפשר הימנעות מפעולות שעשויות להזיק לגב והכתפיים. המתקן הוא זה שמרים את כל חלקי המזגן הנדרשים לגובה ונושא אותם ככל שיידרש עוד לפני הקידוח לקיר או העמדתם על התושבת, כך שמתקין המיזוג איננו נדרש עוד למאמץ פיזי ששוחק במהירות.

ניידות פשוטה

מתקני ההרמה מגיעים כיום בתצורה קומפקטית, המאפשרת לטכנאים לסחוב אותם ככל כלי עבודה אחר ממקום למקום, בקלות וללא סרבול או מאמץ מיותר.

מתקני הרמה לטכנאי מיזוג אוויר

סוגים של מתקני הרמה מתאימים

כפי שאתם בוודאי מבינים, יש סוגים רבים ומגוונים של מתקני ההרמה שיכולים לשרת כל טכנאי מזגנים בעבודתו. יחד עם זאת, כל מתקן צפוי להתאים לסט משימות אחר ולשרת צרכים ספציפיים בשטח. אחד הדגמים המוכרים הוא מלקטת שמעניקה פתרון לניוד של סחורה וציוד מנקודה לנקודה, דבר שצפוי לשרת את בעלי חברות המיזוג שפועלים כספקים של מספר יצרניות.

סוג אחר של מתקני הרמה הוא מתקן הרמה חשמלי, שמתאים באופן ייעודי למזגנים כך שפעולת ההרמה שלו (בצורה אנכית וישרה מעלה ומטה) מתרחשת בלחיצת כפתור עד למיקום המדויק שהטכנאי מכוון אליו. מתקן הרמה חשמלי עשוי בדרך כלל מגוף אלומיניום כאשר הבסיס שלו הוא חצובה נייחת או על גלגלים (תלוי בסוג וביצרן) וחלקו העליון הוא מעין משטח שעליו מניחים את המזגן.

למרות שכיום ישנם דגמים חשמליים שמגיעים עם אפשרות לעצירת חירום והורדה מלאה מטה במידת הצורך, גם אחרי מתן הפקודה להרמת המזגן מעלה, יש בכל זאת מי שיעדיפו להשתמש במתקן הרמה ידני, שמגיע עם ידית וכננת שבהם המפעיל שולט בצורה מוחלטת. גם מתקני ההרמה הידניים הפכו לאיכותיים ומקלים מאוד על עבודת הטכנאי ומאפשרים נשיאה קלה והרמה מהירה, שמקצרים משמעותית את זמן העבודה.

אפשרות נוספת שעומדת לרשותם של העוסקים בתחום מיזוג האוויר היא להשכיר או לקנות מלגזון הרמה, שיוכל גם לשנע את המזגן וגם להרים אותו לגובה מסוים. האפשרויות כאן יהיו בין מלגזון הרמה הידראולי לבין מלגזון הרמה ידני. חשוב לציין שגם במלגזונים וגם במתקני ההרמה קיים יתרון למתקנים החשמליים מבחינת משקל המקסימום, כך שהם יתאימו גם להתקנה או פירוק של מזגנים גדולים ומאסיביים מאוד.

 

כיצד לבחור מתקני הרמה לטכנאי מיזוג האוויר?

בחירת מתקן ההרמה היא שלב לא פשוט, שכן צריך להתאים את המתקן במדויק למאפיינים והצרכים של כל בעל מקצוע בתחום המיזוג ולהתייחס גם לאופי ההתקנות וסביבת ההתקנות שהוא נוהג לבצע, לתדירותן ולדרישות לאורך יום העבודה.

חשוב מאוד לבדוק היטב את המפרט הטכני של מתקן ההרמה ואת היכולת שלו לייעל את העבודה בסביבת הפעילות הנדרשת ממנו. כך לדוגמה, טכנאי מזגנים שקיבל עליו פרויקט התקנות בהרחבה קיבוצית עשוי להתקשות בשימוש במתקן הרמה עם גלגלים, שכן קשה למקם אותו בצורה נוחה על שטח בלתי מרוצף. טכנאי אחר שפועל בתוך העיר יעדיף בוודאי מלגזון שישנע את המזגן מהרכב למעלית וממנה אל תוך דירתו של הלקוח וכן הלאה.

חשוב להתייחס גם ליכולות האישיות של כל מתקן הרמה, שכן חלק ממתקני ההרמה ערוכים להרמת ציוד עד לגובה מסוים ונמוך יחסית (של מספר מטרים לכל היותר) בעוד שאחרים יגיעו לגובה משמעותי יותר, כפי שדרוש למשל במחסנים או מפעלים גדולים, חנויות גדולות כמו סופרמרקט ועוד. לאלו ייתכן שדווקא מלקטת ההרמה תניב תועלת מקסימלית, שכן היא תתאים לעבודה במעברים צרים וצפופים תוך שהיא מרימה משקל רב לגובה.

 

פרטים נוספים שכדאי לקחת בחשבון

דרישות נוספות שצריך להתייחס אליהן יהיו כמובן ביחס למשקל וסוג המטען שיועמס על מתקן ההרמה. לעתים עולה הצורך לנצל את הימצאותו של המתקן לא רק להרמה או הורדה של המזגן עצמו, אלא גם להעלות או להוריד כלי עבודה, חומרי גלם וציוד מתאימים. כמו כן, מפאת סוג ואופן העבודה של טכנאי המזגנים, רצוי שמתקן ההרמה הנבחר יישען בצורה יציבה מאוד על הקרקע תוך כדי שהוא מגיע קרוב ככל האפשר לקיר, על מנת שיהיה אפשר למקם היטב ובקלות את המזגן לקיר.

יחד עם כל אלו צריך לזכור שתחום במות ומתקני ההרמה הוא תחום ענק שמתעדכן, מתחדש ומתפתח בקצב משמעותי, ככל שהטכנולוגיה והרגלי הצריכה הולכים ומתעצמים בחיי הפרט והשגרה. לכן תמיד כדאי לבדוק מה מתחדש בתחום ולמצוא את הדרכים לייעל את העבודה באמצעות ציוד מתקדם ויעיל יותר. כמו כן, צריך להציף גם יתרונות וחסרונות שבקניית מתקן הרמה לעומת השכרה.

בכל בחירה שתעשו כאנשי מקצוע, חשוב להגיע למקומות הנכונים ולהתרשם מההיצע והמקצועיות של החברה המספקת מתקני הרמה, להתוודע למחירים, החומרים, תקופת האחריות ואפשרויות השירות (תיקונים, החלפה, השכרה וכדומה).

בנוסף חשוב לקבל מידע אמין ומדויק לגבי המתקן הרצוי, שכן קיימים גם מתקני הרמה שדורשים רישיון או הכשרה כדי שיהיה אפשר להפעיל אותם (בדגש על תחום המלגזות בעיקר). אם קיימת מגבלה אישית או מקצועית בהפעלה של ציוד הרמה כלשהו, כדאי לחשוב היטב מהי האלטרנטיבה ולהתייעץ עם חברה מקצועית ומנוסה בנושא הזה.

 

מתקני הרמה מתקדמים זה ליפטר

עבודת טכנאי המזגנים דורשת מיומנות ומאמץ פיזי בלתי מבוטל, שצפויים לשחוק את הטכנאי תוך זמן קצר ולהקשות עליו פיזית לבצע את עבודתו בצורה יעילה, מהירה ומדויקת. חברת ליפטר בע"מ מתמחה בייבוא ושיווק מתקני הרמה לטכנאי מיזוג אוויר ממבחר סוגים, ממגוון מתקדם ביותר. אצלנו תמצאו מתקני הרמה חשמליים, מתקני הרמה מספריים ומבחר במות הרמה לכל צורך ומטרה.

נשמח להעניק לכל טכנאי המזגנים שירות מקצועי אדיב ובלתי מתפשר, הכולל ליווי בהתאמת מתקן ההרמה האידיאלי, דרך אפשרויות ההשכרה ועד מתן אחריות מקיפה לרוכשים, לרבות שירות תיקונים עד הלקוח.

טכנאי מיזוג אוויר צריך פעמים רבות להגיע לגובה ועל כן, נדרש להיעזר במתקן הרמה שירים אותו לגובה. ישנם כמה סוגים של מתקני הרמה אשר להם יתרונות רבים כך שכול אחד מתאים לסוג אחר של עבודה.

לאור העובדה כי יש הרבה סוגים של מתקני הרמה הבחירה לא כל כך קלה פשוטה. כאשר טכנאי מזג אוויר צריך לבחור את מתקן ההרמה שיתאים לו כדאי לשים לב מה הצרכים של העבודה הספציפית אליה נבחרת הבמה. 

כאשר טכנאי מזג אוויר משתמש בציוד עליו לבחור מתקן הרמה אשר יוכל לשאת גם את המשקל של הציוד שהוא מרים ועל כן, בעצם מדובר במתקן שיכול לשאת משקל יחסית רב, במיוחד כאשר מדובר במשא כבד מאוד.

חברת ליפטר מציעה מתקני הרמה הן לטכנאי מזג אוויר, אך הן פתרונות לכול סוג של עבודה בגובה כדוגמת עבודות תשית אחרות על חשמל או גיזום וגינון באם מדובר בעצים גבוהים או בצמחיה גבוהה לדוגמא.

דילוג לתוכן