במות הרמה

במות הרמה לעבודות עץ

עץ נחשב מאז ומתמיד לאחד מחומרי הבנייה הפופולריים ביותר. המראה הכפרי הטבעי לצד חוזק משמעותי הופכים אותו לבחירה הראשונה בייצור פרגולות, משטחים, רהיטים ועוד. כדי להתגבר על מאסיביות העץ ונשיאתו ממקום למקום, נוהגים בעלי המקצוע בתחום להשכיר או לרכוש במות הרמה לעבודות עץ. לבמות אלה מספר יתרונות בולטים, אותם נפרט במאמר זה.

 

העץ: חומר הגלם הפופולרי בישראל

הסתכלו סביב: גדרות, גינות, רהיטים, מרפסות, פיגומים, מדרגות, משטחי דק ואפילו משטחים לאחסון סחורה – כל אלה עשויים מסוגי עצים שונים ומספקים אמצעים בשימוש יומיומי שוטף. העץ כחומר, מביא עמו יתרונות כמו המראה הטבעי הכפרי, תחושת חמימות, זיקה למראה המסורתי, התכתבות טובה יותר עם הטבע וגם מענה על דרישות סביבתיות-אקולוגיות, בהן יש צורך בחומרים "נושמים" להבדיל מבטון או אלומיניום.

אלא שלעומת אלומיניום הנחשב לחומר קל למדי, ידוע העץ במשקלו הכבד. למעשה, ככל שמדובר בכמות עץ גדולה ודחוסה יותר – כך משקלו יהפוך למאסיבי במיוחד, מה שמצריך במות הרמה לעבודות עץ.

במות הרמה מפרקיות 4X4

מהן במות הרמה לעבודות עץ?

מדובר בפתרונות הרמה, שנועדו למקם את העץ או האובייקט העשוי מעץ, במקום גבוה או בעל גישה קשה לידיים האנושיות. במות הרמה כשלעצמן נחשבות כיום לפתרון האולטימטיבי להתמודדות עם חומרים ואובייקטים משמעותיים בסביבת עבודה משתנה, כך שהן יכולות להרים לגובה משקלים כבדים, לרבות ציוד המשמש לעיסוק כלפי העצים, חומרי גלם העשויים עץ או שנועדו לעץ וכן את בעלי המקצוע הרלוונטיים לכל סוג עבודה.

במות הרמה לעבודות עץ נמצאות כיום בשימוש נרחב במיוחד בתעשיית הבנייה, בענפי הייצור השונים ובאתרי סחורה ואחסנה. במשך שנים רבות הבמות משרתות גם את בעלי המקצוע והחברות בתחומי הסביבה, האקולוגיה והחקלאות, כך שניתן יהיה לפעול באמצעותן מול עצים גבוהים הזקוקים לגיזום, הדברה, טיפוח, קטיף ועוד.

באשר להנפת העץ לגובה, הרי שבמות ההרמה מספקות את המענה האידיאלי. הבמה מכילה זרוע מפרקית או ישרה ש"אוחזת" במערום עצים או באובייקט כבד העשוי מעץ ומעבירה אותו עד לנקודה הרצויה.

בדרך זו ניתן להקים לדוגמה תצוגת רהיטים בעבודת יד בגלריה שמעל ראשי הקונים באולם התצוגה, להניח פרגולה גדולה מעץ במרפסת גבוהה, לבצע הובלות של גזם, בולי עצים ועצים לתעשייה, לשנע פיגומים וסולמות עץ המספקים פתרון ארעי לענף הבנייה ועוד.

מאפיינים נדרשים מבמת ההרמה לעבודות עץ

יכולת נשיאת משקל משמעותי – אין כל ספק כי המפרט הטכני של במת ההרמה ישפיע על בחירת האמצעי שאמור להתמודד עם סוג מסוים של עבודה. במות הרמה לעבודות עץ אמורות להתמודד עם כמה מאות ק"ג בעת ובעונה אחת, על מנת לשנע בהצלחה כמות גדולה של עצים אל הגובה, או אובייקט מסוים העשוי מעץ, כמו רהיט גדול וייחודי.

יכולת התפקוד של הזרוע – זרוע במת ההרמה מתקבלת במבחר סוגים, כאשר המרכזיות הן הזרוע המפרקית והטלסקופית (ישרה). כל אחת מהן תתאים לסוג שונה של הנפה, שכן היא תניח את חומר הגלם בנקודה ספציפית, בה יש צורך בהתעסקות ידנית מצד בעלי המקצוע לאחר מכן.

הזרוע אמורה לשרת את בעלי המקצוע כך שהיא תבצע את העבודה המהירה והיעילה ביותר, ללא בעיות בטיחות. אפשרות שינוע הבמה בשטח – בפועל, במות הרמה לעבודות עץ מתפקדות ככלי רכב קטנים ומשוכללים, שנוסעים בתוך אתר התפעול.

מכיוון שעבודות עץ ברובן הגדול באות לידי ביטוי על גבי שטחי עבודה שכבר בנויים בעצמם (כלומר לא בסביבת אדמה, עפר ותשתיות), רצוי שהבמה תהיה כזו ששומרת על תנועה חלקה ומהירה ללא בעיות יציבות ושמאפשרת לבעלי המקצוע לעבוד באופן רוחבי, למשל גיזום של שדרת עצים, בה הגוזם נדרש לנוע בתדירות גבוהה מעץ לעץ, מבלי לרדת מהבמה.

 

במות הרמה לעבודות עץ בסביבת מגורים

במות ההרמה אינן מוכרחות להיות מאסיביות, רחבות וגדולות כשלעצמן. למעשה, תחום זה השתכלל ופותח לאורך העשורים האחרונים, כך שכיום הוא מאפשר שימוש נרחב גם באלמנטים משונעים צרים וקומפקטיים, שמסוגלים לתפקד מצוין גם בסביבה בנויה, צפופה ואף רועשת.

הבמות המומלצות ביותר לעבודות בסביבת המגורים יהיו במות הרמה חשמליות, הודות ליכולת התנועה החלקה שלהן בסביבה מישורית והשמירה על מהלך עבודה שקט ואיכותי. בנוסף, במות אלה פועלות על בסיס טעינה בחשמל, בדומה לכל רכב חשמלי, כך שניתן להסתפק בכל נקודת גישה סמוכה ולהשתמש בה כמקור כוח, ללא צורך באספקה של דלקים או שמנים נוספים.

בנוסף, מידות הבמה יכולות להתאים למקומות צרים או קשים שיד אנושית לא תוכל להגיע אליהם. כך למשל, ניתן יהיה לסלק עץ או עמוד עץ גדול שנפלו בחלל שבין שני קירות בתים סמוכים, או לבנות פרגולה מרחפת (ללא קורות תמיכה) כך שתסוכך על ראשי הדיירים הללו בעת המעבר הצר שבין שני הבתים.

 

במות הרמה לעבודות עץ בתעשייה

המשק הישראלי מכיל מאות יצרנים, סוחרים וספקים בתחום העץ, הזקוקים לאמצעי שמסוגל להרים את חומר הגלם הכבד ולמקם אותו בנקודה המתאימה. כך לדוגמה, יצרני רהיטים גדולים וכבדים נדרשים לבמה שתאפשר להם להציב את הרהיט במדויק בביתו החדש, באולם התצוגה ולעתים גם אצל הלקוח.

יצרני משטחים מעץ זקוקים לבמות הרמה שישאו את המשטחים לקומת האחסון הנדרשת עד לרכישתם. יצרני פרגולות וגדרות עץ נדרשים לעתים למקם אותן בגובה לאחר שהוכנו חלקית או באופן מלא במפעל ועוד.

 

במות הרמה לעבודות עץ בשטח הפתוח

במות הרמה מבוססות דיזל, מסוגלות להתמודד עם שטחים פתוחים, סביבת עפר ושטחי סלע, ללא צורך בהנעה חשמלית. לא בכדי הן נותנות מענה לחקלאים, קבלנים ולמתמחים בגיזום ונוי בשטחים ירוקים ובחורש הטבעי שנדרשים לעבודה פיזית מול העץ ולעתים לטפל בו ברמת הצמרת.

במות הרמה לעבודות עץ מהסוג הזה יידרשו ליכולת הספק משמעותית הן ברמת הגובה המקסימלי והן ברמת המשקל. עליהן לפתור בעיות בגובה שלא ניתן לטפל בהן בדרך אחרת, בין אם מטעמי בטיחות ובין אם מטעמי גישה.

כיום במות אלה נמצאות בשימוש מוגבר בארגונים שפועלים מול רשות הטבע והגנים, קרן קיימת לישראל, חברת החשמל, מינהל מקרקעי ישראל, משרד החקלאות ועוד.

במות הרמה לעבודות עץ
במות הרמה לעבודות עץ

 

מידע חשוב לעוסקים בעבודות בתחום העץ

גיזום וכריתת עצים מתבצעת כיום על פי חוק רק מטעם בעלי מקצוע מוסמכים שהורשו לכך, במקביל להסמכתם לעבודה בגובה. החוק בישראל קובע כי בכל עבודה שמבוצעת מעל 2 מטרים מגובה הקרקע, נדרש היתר לעבודה בגובה ובמסגרת העבודה יש להשתמש בכל אמצעי מתאים למיגון.

בין היתר באמצעים שנועדו לביצוע עבודת הגובה, כמו במות ההרמה שיעזרו לעבודה השוטפת, תוך שמירה על הבטיחות והימנעות מטיפוס על סולמות ואף על גזע העץ כשלעצמו.

מתקני ההרמה לעבודות עץ לרוב מצומצמים בגודלם, אם כי הבחירה בדגם תבוצע בדרך כלל על פי גובה העץ. עצים גבוהים כמו דקלים, ברושים ואקליפטוסים, זקוקים למתקני הרמה עם זרוע הידראולית או טלסקופית, שתוכל לעקוף מכשולים לצורך כריתה נאותה וללא פגעי בטיחות.

כמו כן, פקודת היערות קובעת כי אין לכרות עצים או להעתיק אותם למקום אחר שלא באמצעות היתר מיוחד. היתר זה מתייחס גם לגורמים פרטיים שמזמינים לעצמם במת הרמה לצורך נטיעה או עקירת עצים – ביצוע פעולות אלה ללא היתר כרוך בקנס כספי משמעותי.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה נוספת בנושא ונשמח ללוות אתכם עד למציאת במת ההרמה האיכותית ביותר לביצוע דרישות עבודתכם! ליפטר מתמחה בפתרונות הרמה מקצועיים ואמינים מתוצרת טובי היצרנים הבינלאומיים – צרו עמנו קשר עוד היום להשכרת במות הרמה או לרכישה.

כאשר אתם מחפשים במות הרמה לעבודות עץ כדאי לבדוק שהבמה תוכל לשאת את כל המשקל שאתם רוצים שישא, את יכולת התפקוד של הזרוע ודברים נוספים.

במות הרמה לעבודות עץ יכולות להשתלב הן בעבודות בסביבת מגורים, בתעשייה, בשטח הפתוח או בכל מקום אחר בו רוצים לעשות עבודות עץ בגובה.

על מה עברנו עד עכשיו?

ליפטר במות הרמה בפייסבוק | ליפטר במות הרמה בגוגל | 077-8035355

מאמרים נוספים בנושא
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?