בבתי עסק רבים כמו מחסנים לוגיסטיים, מפעלים וכן חברות לשיפוץ, ישנה דרישה לעבודה בגובה. בתי העסק הללו צריכים גישה לגבהים משתנים על מנת לסדר סחורה וציוד, לתקן דברים בגובה מספר מטרים או לחלופין להוריד דברים נחוצים. על מנת לעשות זאת בצורה יעילה, חשוב להשתמש בציוד מתאים לעבודה בגובה כמו במות הרמה חשמליות. הבמות הללו שמכילות משטח אופקי וזרוע, מתכווננת אנכית בתחתיתן מאפשרות לכל אדם בכל בית עסק שדורש זאת להגיע לגובה נחוץ ולעשות את הנדרש בצורה יעילה, מהירה ובטוחה.

אילו סוגים של במות הרמה חשמליות יש?
ישנם מספר סוגים של במות הרמה חשמליות ששמם נגזר מהזרוע המחוברת לחלקם התחתון:

  • במת הרמה אנכית – בעלת זרוע חשמלית שנמתחת ומתארכת מעלה בקו ישר.
  • במת מספריים – בעלת שתי זרועות הרמה מצטלבות.
  • זרוע טלסקופית ישרה – בעלת זרוע טלסקופית בעלת מפרק אחד שמאפשר הזזה בזווית ובגובה הנחוצים.
  • זרוע טלסקופית מפרקית – בעלת זרוע בעלת מספר מפרקים שמאפשרים התאמה לזווית ולגובה נחוצים.
  • זרוע טלסקופית זחלית – מתאימה גם לעבודות על משטחים עדינים ורכים.

במות הרמה חשמליות מהסוגים הללו נבדלות במשקל אותו הן מסוגלות לשאת וגם בגובה אליו הן מגיעות. במקומות רבים יש דרישה לציוד עבודה בגובה, כמו במות הרמה בזכרון יעקב או במות הרמה במגדל העמק, כלומר בצפון הארץ וכן בחלקים אחרים בארץ בהם יש מחסנים רבים או שנדרשות בהם עבודות לגובה.

מה חשוב לחפש כאשר בוחרים במות הרמה?
בכל הנוגע לבמות הרמה, חשוב תחילה להגדיר את מטרות העבודה. כאשר מדובר במחסנים, ישנה תקרה שמגבילה את הגובה אליו ניתן להגיע, ולכן חשוב לבחור במות הרמה חשמליות שיגיעו לגובה התקרה ולא יותר. בנוסף, יש לדעת אילו משקלים הבמה אמורה לשאת. ישנם מקומות בהם מרימים ציוד וסחורה כבדים וזה חשוב מאין כמוהו שתהיה במה שתישא את המשקל ושלא תקרוס תחתיו.

בשיקולים המובילים לבחירה יש להתייחס גם למשקל של האנשים שאמורים לעלות על המשטח בנוסף לזה של הציוד ושל הסחורה, שכן הם אמורים לפרוק אותו וזה חיוני שהם יהיו על במה יציבה. כאשר מחפשים במות חשמליות בצפון, כמו במות הרמה בזכרון יעקב או במות הרמה במגדל העמק, יש להגדיר מראש את מטרות העבודה ולבחור במה חשמלית בהתאם לגובה העבודה, למשקל הנשיאה ולסוג הזרוע הנדרש.

שתף ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
סגירת תפריט
דילוג לתוכן