במות הרמה

מה ההבדל בין במת הרמה קטנה וגדולה?

במות הרמה קיימות במגוון רחב מאוד של סוגים. קיימים סוגים שונים של מנגנוני הרמה, סוגים שונים של מנגנוני הנעה, אורכים שונים של הזרוע, יכולת הגעה לגבהים שונים, יכולת העמסה של משקלים שונים וכן הלאה. בין הבחירות שיש לעשות כאשר בוחרים במת הרמה, צריך להתייחס גם לגודל הבמה עצמה. מדובר על גודל הבמה כאשר היא בעבודה וגודל הבמה כאשר היא מכונסת.

אז למה הגודל כן קובע ואיך בוחרים?

 

אינספור שימושים של במות הרמה

במות הרמה הן פתרונות שינוע והנפה מתקדמים ביותר, אשר קיימות כדי להחליף פתרונות הרמה כמו פיגומים וסולמות.

במות אלה מתאימות לעבודה בגובה בענפים רבים של המשק ולכן נחשבות חיוניות במקומות עבודה רבים.

בין היתר, במות הרמה משמשות לעבודה בענפי החקלאות והבנייה, שיפוצים והובלות, ניקיון ותחזוקה, התקנת מערכות ותשתיות ,מחסנים לוגיסטיים, מפעלים ועוד.

במות הרמה מפרקיות 4X4

שיקולים בבחירת במות הרמה

בין היתרונות המדהימים של במות הרמה והתועלת שהן מביאות לענפי המשק השונים, יש נתונים כמו חיסכון בזמן והתייעלות בעבודה, חיסכון בכוח אדם ושמירה על עבודה בטיחותית.

אבל יש אתגר שנתקלים בו כאשר רוצים לעבוד עם במת הרמה והוא בחירה של הבמה המתאימה ביותר לסוג העבודה.

קיימים סוגים רבים של במות הרמה ולכן, הבחירה יכולה להיות מורכבת, למי שלא מכיר היטב את התחום.

משום כך, כאשר רוצים לבחור במת הרמה, מומלץ להתייעץ עם המומחים של ליפטר, שמכירים היטב את השיקולים השונים בבחירת במה מתאימה, כמו גם את המאפיינים השונים של כל סוגי הבמות ולכן יכולים להציע לכם ייעוץ יקר ערך בבחירה נכונה של במת הרמה.

 

גובה עבודה

במת הרמה צריכה להיות מסוגלת להביא אתכם לגובה הנדרש לביצוע העבודה. לשם כך יש לבחור במת מספריים, או במה עם זרוע מספיק ארוכה, שיכולה להביא אתכם לגובה המקסימלי הדרוש לכם.

 

משקל העמסה

אתם צריכים את הבמה כדי להביא לגובה את העובדים, את הציוד, את הכלים ואת החומרים הדרושים לצורך ביצוע העבודה. לשם כך יש לבדוק מהו המשקל אותו אתם צריכים להעלות לגובה, כדי לאתר במה עם יכולת העמסה של משקלים מתאימים.

 

יכולת נסיעה על שטחים שונים

עבודות בגובה מתבצעות במקומות שונים, בענפים שונים של המשק. לכן, אפשר למצוא במות הרמה שמסוגלות לנוע על פני שטחים לא מעובדים, כמו למשל במות הרמה שפועלות בתוך אתרי בנייה, או בענף החקלאות, לעומת במות הרמה שמסוגלות לנוע רק על גבי משטחים ישרים וקשיחים ולכן מתאימות רק לעבודה בשטחים בנויים, כמו מפעלים, מחסנים וכן הלאה.

 

מהירות נסיעה

במות הרמה מסוגלות לנוע על פני השטח, כאשר הן נפתחות לגובה המקסימלי שלהן, באופן בטוח ויעיל, המאפשר לכם לחסוך זמן עבודה יקר.

במקום להוריד את הבמה בכל פעם שצריך לעבור לנקודת עבודה אחרת, אפשר פשוט לנסוע לשם, אבל חשוב לבחור במה שיש לה יכולת תנועה מספיק מהירה ויעילה, כדי להתאים אותה לצרכים שלכם בנקודת העבודה.

 

גודל גוף הבמה

גודל גוף הבמה הוא הגודל של הבסיס העומד על הקרקע, אליו מחוברת הזרוע.

שיקול שיש להתייחס אליו בכובד ראש, כי הוא שיקול שקובע, אם תוכלו להביא את הבמה למקום הדרוש, ממנו היא משמשת כדי להעלות את העובדים לנקודת העבודה.

לכן, אם יש לכם במת הרמה גדולה, אבל אתם צריכים להעמיד אותה במקום צר וקטן כדי להגיע לנקודה הרצויה בגובה – אתם בבעיה.

במקרים כאלה, יש לבחור במת הרמה קטנה, אשר יכולה להיכנס למקומות צרים וקטנים בלי בעיה ומשם להביא את העובדים לנקודה הרצויה בגובה.

בנוסף, אם אתם רוכשים במת הרמה, או שוכרים במה כזו לתקופה ארוכה, במהלכה יהיו גם ימים ללא עבודה, בהם תרצו לאחסן את הבמה במקום מוגן ובטוח, יש לבדוק אם גודל הבמה מאפשר לכם לאחסן אותה במקום האחסון העומד לרשותכם.

 

רמת היציבות של הבמה על הקרקע

גודל הבסיס עשוי לקבוע את רמת היציבות של הבמה על הקרקע, אם כי ניתן להשתמש במייצבים במקרים מסוימים, כדי להגביר את מידת היציבות.

בכל מקרה, כאשר אתם נדרשים להגיע לגובה רב, תוך שימוש בבמת זרוע, יש להבטיח את היציבות של הבמה על גבי הקרקע. משום כך, בדרך כלל במות אשר מגיעות לגבהים גדולים במיוחד, מצוידות בבסיס, או גוף, גדול יחסית, שיש לו יכולת להשאיר יציב גם כאשר הזרוע מתוחה לגובה רב, גם כאשר יש עליה משקלים גדולים.

 

סוג השטח

במות הרמה חשמליות מתאימות לעבודה על שטחים ישרים וקשיחים בלבד. משום כך, נהוג להשתמש בבמות אלה בעיקר בתוך מבנים, כמו מפעלים, מחסנים ובניינים, אם כי ניתן להשתמש בהן גם ברחוב סלול.

מנגד, אם אתם צריכים במה שיכולה לנוע על פני שטח לא סלול, כמו שטח עפר, או קרקע סלעית, באתר בנייה, או בשטח חקלאי למשל, תצטרכו במת הרמה דיזל, שיכולה לנוע גם בשטחים כאלה.

 

למקד את הצרכים שלכם

כפי שניתן לראות, בחירה בין במות הרמה תלויה בשיקולים שונים. גם בחירה בגודל מתאים של במה תלויה בצרכים שונים, אך גם מצריכה אתכם למקד את הדרישה שלכם.

אתם צריכים לדעת אם אתם מחפשים במה עם בסיס גדול/קטן, או עם זרוע ארוכה/קצרה.

אולי אתם בכלל צריכים סל הרמה גדול/קטן וכן הלאה.

ככל שתהיו ממוקדים יותר בצרכים המדויקים של העבודה, תוכלו לאתר את הבמה המתאימה ביותר.

 

יתרונות עבודה עם במות הרמה קטנות וגדולות

יש לא מעט סיבות לכך שאנשי מקצוע רבים בתחומים מגוונים עובדים עם במות הרמה כדי לבצע עבודות בגובה:

 

בטיחות

במות הרמה מצוידות במנגנונים שונים שתפקידם לשמור על בטיחות העובדים, כמו גם על בטיחות העוברים והשבים ואך על רכוש – מפני פגיעה אפשרית בגלל נפילה מגובה רב.

 

יעילות

כאשר העובדים בגובה אינם חוששים בגלל נושא הבטיחות, הם יכולים לעבוד בצורה יעילה יותר ולהביא לתוצאות טובות יותר בעבודה, במות הרמה מספקות תנאי עבודה נוחים במיוחד לעובדים בגובה, לצד ממשק הפעלה פשוט וקל. כך העובדים יכולים להתרכז במשימה שניתנה להם, לצמצם טעויות ותקלות ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

 

חיסכון בזמן

עלייה מהירה לגובה, יכולת תנועה כאשר הזרוע פתוחה ורמה גבוהה של יעילות מספקים חיסכון מהותי בזמני עבודה ולכן גם בעלויות.

 

חיסכון בכוח אדם

כאשר מבצעים עבודות בגובה עם סולן, או פיגומים, יש צורך בכוח אדם רב להקמה של מתקנים אלה, הזה שלהם ממקום למקום ולצורך אף שמירה על בטיחות העובד שנמצא בגובה. במות הרמה חוסכות את כל הצרכים האלה ולכן מאפשרות שימוש בכוח אדם מצומצם וחסכוני.

 

לסיכום

בין במת הרמה גדולה לבת הרמה קטנה עומדים שיקולים רבים נוספים לצורך בחירה חכמה וטובה של במת הרמה מתאימה.

משום כך, חשוב לבחון היטב את כל השיקולים האפשריים ואת כל הצרכים המיוחדים של נקודת העבודה בגובה, משקל העמסה, מספר עובדים, רמת המורכבות של העבודה וכן הלאה – כדי לבחור במת הרמה מתאימה.

לכן, רצוי להתייעץ עם המומחים של ליפטר כדי לבצע בחירה מבוססת על המאפיינים של הבמות השונות, לצד הצרכים הספציפיים לעבודה שלכם.

במות הרמה

ליפטר נותנת ללקוחותיה מחירים הוגנים ותחרותיים לשוק, במות הרמה וכלים חדשים בלבד ושירות מהיר ואיכותי.

לקבלת הצעת מחיר מיידית!
סוגי במות הרמה
במות הרמה שלנו
במת הרמה זרוע מפרקית עם מנוע דיזל, הרמה עד 16 מטר
LIFTER - icon
זרוע מפרקית מנוע דיזל 16 מטר 4X4 – Haulotte HA16RTJPRO
במת הרמה של ליפטר בעלת זרוע מפרקית עם מנוע דיזל, הרמה עד 20 מטר
LIFTER - icon
זרוע מפרקית מנוע דיזל 21 מטר 4X4 – Haulotte HA20RTJPRO
במת הרמה זרוע מפרקית - Lifter במות הרמה
LIFTER - icon
זרוע מפרקית מנוע חשמלי 15 מטר Haulotte HA15IP
במת הרמה Mantall - מספריים חשמלית לעבודות פנים 12 מטר גובה - ליפטר בע"מ
LIFTER - icon
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים – 12 מטר Mantall XE120W
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים
LIFTER - icon
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים – 8 מטר Mantall XE80N
במות הרמה מספריים חשמליות - Lifter במות הרמה
LIFTER - icon
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים – 6.4 מטר Mantall XE60ED
מידע מקצועי
במת הרמה נגררת
במת הרמה נגררת

במת הרמה נגררת היא במת הרמה עם מנוע דיזל וזרוע מפרקית (או זרוע פירקית), אשר

במת מספריים חשמלית לעבודות פנים
במות הרמה אנכיות

במות הרמה אנכיות הן כנראה בין מתקני ההרמה המבוקשים והנפוצים ביותר. הן קלות משקל, זולות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?