במות הרמה

זרועות הרמה

במות הרמה הן מתקנים טכנולוגיים מתקדמים, אשר מיועדים לסייע ולהקל על מגוון עצום של עבודות בגובה. מתקנים אלה מגיעים במגוון רחב מאוד של דגמים, אשר נבדלים אלה מאלה בסוג המנוע, שיטת הפעלה, גובה עבודה, משקל נשיאה ועוד. אבל ההבדל העיקרי בין במה לבמה נעוץ דווקא בסוג הזרועות המחוברות אליה, זרועות הרמה שמעניקות לה את המאפיין העיקרי שלה ומשמשת אחד השיקולים העיקריים בבחירת סוג הבמה המתאים לסוג העבודה.

 

זרוע הרמה – מה זה בדיוק?

זרוע הרמה – כשמה כן היא.

זרוע של במות הרמה היא סוג של זרוע רובוטית. יש זרועות מסוגים שונים, בצורות שונות, עם שיטות פעולה שונות, אך כולן מספקות סוג דומה של שירות – הם מאפשרות לעובדים להגיע לנקודת העבודה הרצויה בגובה, בבטיחות, יעילות ונוחות, תוך מתן אפשרות לעקיפת מכשולים בדרך, הרמה והנמכה מהירה ובטוחה, תנועה מצד לצד ועוד.

ניתן למצוא במות הרמה עם זרוע גמישה, או זרוע מתקפלת, זרוע שמתארכת ומתקצרת, או זרוע מתקפלת, עם יכולת תנועה גמישה לכיוונים שונים, המאפשרת עקיפה של מכשולים בדרך לנקודת העבודה ועוד.

במות הרמה מפרקיות 4X4

במות עם זרוע הרמה

קיימות במות עם זרוע הרמה מפרקית, זרוע הרמה טלסקופית, זרוע הרמה עם סל, זרוע הרמה בלי סל ועוד.

כל אחד מסוגי הזרועות הללו מתאים לשימושים שונים ומספק את הדרוש כדי לעבוד בגובה במגוון ענפים בהם:

חקלאות, גינון, תעשייה, בניין, שיפוצים, חשמל, תקשורת, תחזוקה, ניקיון, עבודות מוניציפליות שונות, תליית שלטי חוצות, שיפוץ חזיתות בניינים ועוד.

 

זרועות הרמה – סוגים שונים

כאמור, קיימים סוגים שונים של זרועות הרמה, אשר נותנים את הטון באשר למאפייני הבמה העיקריים. הזרועות השונות הופכות את הבמה מתאימה לסוגים שונים של שימושים:

 

זרוע מפרקית

עבודה בגובה היא לא תחום חדש. למעשה, בני אדם עובדים בגובה כבר אלפי שנים ומצליחים לבנות מונומנטים ובניינים שונים לגובה – עוד מימי התנ"ך. אבל כדי להפוך את העבודה בגובה בטיחותית, נוחה ויעילה, נדרשה התערבות טכנולוגית ניכרת, אשר הביאה איתה בין היתר, במות הרמה עם זרוע מפרקית.

 

סוג של זרוע רובוטית

זרוע מפרקית היא סוג של זרוע רובוטית, אשר יש לה רמה גבוהה של גמישות בזכות המבנה המיוחד שלה. מדובר על זרוע המסוגלת להגיע לגבהים שונים, בהתאם לצורך ובהתאם לסוג הבמה, אלא שהזרוע בנויה מפרקים, המאפשרים לה לנוע ולהגיע לגובה הנדרש באופן גמיש, תוך עקיפת מכשולים ביעילות מרבית.

 

שינוע ממקום למקום

המפרקים הללו מזכירים במראה את המפרקים בגוף האדם. תפקידם הוא דומה – הם מאפשרים להעביר את העובד והציוד הנמצאים בקצה הבמה, אל המקום הדרוש, באופן מדויק ובטיחותי ביותר.

 

בזמן שאין גישה בקו ישר

למשל כאשר יש צורך להגיע לנקודת עבודה בגובה, אשר אינה נמצאת בקו ישר מעל גוף הבמה, כאשר אין אפשרות להגיע בקו ישר מגוף הבמה אל נקודת העבודה בגובה, כמו למשל כאשר עובדים על קומה גבוהה של בניין, אבל יש בדרך לשם מרפסות שצריך לעקוף, במת הרמה מפרקית יכולה לאפשר את ההגעה גם לנקודות עבודה בגובה אשר הגישה אליהן מאוד לא נוחה.

 

הגעה לנקודת העבודה

הגעה לנקודת העבודה, למרות שמדובר על גישה מורכבת ועקיפת מכשולים, נעשית באופן בטיחות ויעיל ביותר, שכן מדובר על מתקני הרמה מתוחכמים, אשר עברו שלבי פיתוח רבים ועומדים בסטנדרטים גבוהים של ייצור, כדי להבטיח עמידה בתקנים, כמו גם בדרישות העבודה.

 

זרוע פירקית

במות הרמה עם זרוע פירקית מיועדות אף הן לעבודה בגובה, כאשר הגעה לנקודת העבודה דורשת יכולת תמרון. רמה זו של תמרון אינה מתאפשרת כאשר מדובר על במת הרמה מספריים, או במת הרמה עם זרוע טלסקופית למשל, אם יש לעבור מעל מכשולים שונים בדרך לנקודת העבודה.

 

מורכבות הזרוע הפירקית

זרוע פירקית מורכבת משלושה חלקים לפחות, הנקראים זרוע ראשית, זרוע מנוף, וזרוע טלסקופית, המתארכת ומתקצרת בהתאם לצורך. כך ניתן להגדיל את המרחק אליו ניתן להגיע על גבי פלטפורמת העבודה (הנקראת גם סל הרמה).

 

בעלת יכולת התמרון הגבוהה ביותר

זרוע פירקית נחשבת בעלת יכולת התמרון הגבוהה ביותר, מבוקשת מאוד בענפים שונים בשוק, יכולה להגיע לגבהים שונים, עד עשרות מטרים לזרוע ויכולת נשיאה של משקלים גדולים, בהתאם לאורך הזרוע.

 

זרוע עם סל

סל הרמה הוא אביזר הנמצא בקצה זרוע ההרמה. תפקידו לשמש כלוב פתוח, בטיחותי ונוח, לבעל מקצוע מוסמך לעבודה בגובה, אשר נדרש להגיע לגבהים שונים לצורך ביצוע סוגים שונים של עבודות. סל הרמה נדרש לעבור בדיקות בטיחות תקופתיות בתדירות של אחת לחצי שנה, כדי להבטיח רמת בטיחות מקסימלית עבור העובדים.

בין היתר, נבדק קיומה של נקודת עיגון עבור כל אחד מהעובדים בסל, מספר עובדים מותר, ציון עומס עבודה מותר וכן הלאה.

 

עבודות מורכבות בגובה

שימוש בזרוע עם סל הרמה מאפשר לבצע עבודות מורכבות בגובה ברמה גבוהה של נוחות ובטיחות, מייתר את הצורך בבניית פיגומים, אשר גוזלים כוח אדם וזמן עבודה, מאפשר עבודה מהירה ויעילה, חופש תנועה של העובדים בגובה ויציבות רבה.

 

מנוף סל

מנוף סל הוא מנוף אשר בקצהו מותקן סל, המאפשר הרמה של עובדים לעבודה בגבהים שונים. הסל מתאים בגודלו ובעמידותו לנשיאה של בני אדם באופן בטיחותי ויעיל. לרוב מדובר על סל המותקן בקצה של זרוע הידראולית ולכן יש בה גמישות רבה.

 

הפעלה של מנוף סל

הפעלה של מנוף סל מתבצעת על ידי העובד שנמצא בגובה, בתוך הסל ואילו במקרים אחרים, ההפעלה נעשית על ידי מפעיל שנמצא מחוץ לסל, על הקרקע..

 

במה טלסקופית

במה טלסקופית מתחלקת לשני סוגים עיקריים:

 

במה עם זרוע טלסקופית ישרה

במה עם זרוע טלסקופית ישרה, המאפשרת עבודה בגובה, תנועה אנכית ותנועה אופקית.

 

במה עם זרוע טלסקופית מפרקית

במה עם זרוע טלסקופית מפרקית המאפשרת התגברות אפקטיבית על מכשולים בדרך לנקודת העבודה.

 

מגוון רחב של גדלים, גובה הרמה, משקל העמסה

במות אלה מגיעות במגוון רחב של גדלים, גובה הרמה, משקל העמסה וכן הלאה. כך נין לבחור בקלות, בעזרת בעלי מקצוע בתחום, את הבמה המתאימה ביותר לצרכי העבודה.

 

במת זרוע טלסקופית

במת זרוע טלסקופית מיועדת לסייע לעובדים בגובה להגיע לנקודת העבודה במידה מסוימת של גמישות, שכן מדובר על זרוע מתכווצת ונמתחת, לפי הצורך, לגובה הנחוץ. באופן הזה, ניתן לבצע עבודות בגובה במהירות, בטיחות ויעילות, גם במקומות צפופים, אשר אינם מאפשרים גמישות רבה בתנועה, אך גם למגוון עבודות בתחומים שונים: גיזום, חשמל, איטום, שיפוצים, בנייה, הצלה ועוד.

 

טלסקופ עם סל

במת הרמה זרוע טלסקופית עם סל בקצה, מאפשרת נשיאה נוחה ובטוחה של עובדים אל מקום העבודה, ללא חשש מנפילה. סל בקצה זרוע טלסקופית מעניק יציבות רבה לעובדים, מבטיח חופש תנועה מקסימלי של העובדים על מנוף, תוך שמירה על הבטיחות שלהן ואף מאפשר להם לקחת איתם ציוד וכלי עבודה.

זרועות הרמה
זרועות הרמה

 

לסיכום

מגוון זרועות משמשות בתחום במות הרמה, כדי לספק את המגוון הנחוץ לביצוע סוגים שונים של עבודה בגובה. השכרה של במה עם זרוע מתאימה לסוג העבודה שאתם צריכים לבצע, נעשית תוך התייעצות עם מומחים בתחום במות הרמה אשר יודעים כיצד להתייחס למכלול השיקולים שלכם ולהתאים לכם את סגו הבמה וסוג הזרוע המתאים ביותר עבורכם.

המומחים של ליפטר עומדים לרשותכם ומציעים את הסיוע המקצועי והאמין ביותר בתחום, כדי לעזור לכם לבחור זרועות הרמה, אך בעיקר – כדי לעזור לכם לבצע את העבודה בגובה על הצד הטוב ביותר.

זרועות הרמה משמשות להרמה של עובדים לגובה לדוגמא עובדים בעבודות בניין אשר צריכים להגיע לגובה אך אינם יכולים לטפס על הפיגומים או על הבניין שכבר קיים. 

ישנם סוגים רבים של זרועות הרמה כך שתוכלו למצוא את הסוג שהכי מתאים לשימוש שלכם בין היתר ישנן זרועות הרמה אשר מובנות על גבי במות הרמה, זרועות גמישות ומתקפלות וכן זרועות שיכולות לנוע לכיוונים רבים.

זרוע הרמה מפרקית היא זרוע רובוטית אשר נחשבת גמישה מאוד ביחס לזרועות אחרות. שמה מגיע מכך שהיא בנויה ממפרקים מה שמאפשר לה תנועה גמישה יותר גם בגבהים רבים ולכן מאפשרת לנוע לכול מיני צדדים ולעקוף "מכשולים" בקרבת אזור הבנייה הרצוי.

זרוע עם סל היא סוג של זרוע הרמה אשר בקצה מחובר סל, הסל נחשב מאוד בטיחותי ונוח לעבודה בשל כך שהוא מאפשר לעובד בצורה בטיחותית לבצע עבודות כך שהוא נמצא בסל בגובה המתאים לו.

במות הרמה

ליפטר נותנת ללקוחותיה מחירים הוגנים ותחרותיים לשוק, במות הרמה וכלים חדשים בלבד ושירות מהיר ואיכותי.

לקבלת הצעת מחיר מיידית!
סוגי במות הרמה
במות הרמה שלנו
במת הרמה זרוע מפרקית עם מנוע דיזל, הרמה עד 16 מטר
LIFTER - icon
זרוע מפרקית מנוע דיזל 16 מטר 4X4 – Haulotte HA16RTJPRO
במת הרמה של ליפטר בעלת זרוע מפרקית עם מנוע דיזל, הרמה עד 20 מטר
LIFTER - icon
זרוע מפרקית מנוע דיזל 21 מטר 4X4 – Haulotte HA20RTJPRO
במת הרמה זרוע מפרקית - Lifter במות הרמה
LIFTER - icon
זרוע מפרקית מנוע חשמלי 15 מטר Haulotte HA15IP
במת הרמה Mantall - מספריים חשמלית לעבודות פנים 12 מטר גובה - ליפטר בע"מ
LIFTER - icon
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים – 12 מטר Mantall XE120W
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים
LIFTER - icon
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים – 8 מטר Mantall XE80N
במות הרמה מספריים חשמליות - Lifter במות הרמה
LIFTER - icon
במת מספריים חשמלית לעבודות פנים – 6.4 מטר Mantall XE60ED
מידע מקצועי
במת הרמה נגררת
במת הרמה נגררת

במת הרמה נגררת היא במת הרמה עם מנוע דיזל וזרוע מפרקית (או זרוע פירקית), אשר

במת מספריים חשמלית לעבודות פנים
במות הרמה אנכיות

במות הרמה אנכיות הן כנראה בין מתקני ההרמה המבוקשים והנפוצים ביותר. הן קלות משקל, זולות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 57 ביקורות
×
js_loader
מה המספר שלך?